خلوت

45 هزار تومان

1 در انبار

شناسه محصول: khalvat دسته: , , برچسب: , ,

توضیحات

  • خلوت
  • پل کنستان
  • رمان
  • ترجمه: فاطمه ولیانی
  • نشر هرمس

کتاب خلوت، رمانی نوشته‌ی پل کنستان است که اولین‌بار در سال 1998 به انتشار رسید. این رمان با طنز گزنده و تاریک خود، ما را به کنفرانسی آکادمیک در کانزاس می‌برد که در آن، مواجهه‌ای میان زنی فرانسوی به نام اورور و همتای آمریکایی‌اش، گلوریا، از تفاوت‌های فرهنگیِ بنیادینِ میان این دو شخصیت پرده برمی‌دارد. نتیجه‌ی چنین مواجهه‌ای، تصویری طنزآمیز و گزنده از انسان‌هایی است که از نظر روانشناسی، آسیب‌هایی جدی دیده‌اند و هر یک به گونه‌ای «استعمار» شده‌اند. رمان خلوت علاوه بر این، نگاه فرانسوی‌ها به جهان‌بینی آمریکایی (از بینش‌های نژادی گرفته تا فمینیسم و دنیای دانشگاه) را مورد بررسی قرار می‌دهد. همانطور که خود پل کنستان می‌گوید، این کتاب یک آینه است و در قالب شخصیت‌های جذاب خود، بازتابی ملموس از تمام انسان‌ها و جهان آن‌ها را خلق می‌کند.

پل کنستان رمان‌نویس اهل فرانسه است. وی همچنین برنده جوایزی همچون جایزه‌ی بزرگ رمان فرهنگستان فرانسه (1998) و جایزه کنگور (1989) شده است.

کنستان که هم اکنون در شهر اکس.آن بروانس فرانسه زندگی می‌کند، بخشی از زندگی خود را در کشورهای آفریقایی و آمریکای جنوبی گذرانده است و غالب رمان‌هایش نیز در آمریکا و آفریقا روی می‌دهند. رمان معروف وی با نام خلوت در سال ۱۹۹۸ برنده جایزه ادبی گنکور شده است. آثار کنستان، در زمانی فشرده و فضایی بسته با طنزی گزنده،‌ راوی تنهایی و غربت انسان‌ها و جستجوی مذبوحانه‌ی سرپناه است.

این کتاب در 224 صفحه به چاپ رسیده است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

شیوه ی گلوریا در این که زندگی را طوری در مشتش گرفته بود که گویی منظور، زندگی کردن نیست بلکه جنگیدن در هر لحظه است، به لیلا شباهت بسیار داشت. لیلا در پاریس تنها دوست ارر بود. حدود ۱۰ سال پیش جلوی فروشگاه منپری بولوار سباستپل با هم آشنا شده بودند. لیلا مثل زن هایی که پاشنه کفششان می شکند، در پیاده رو افتاده بود. گریه می کرد و مردم از او فاصله می گرفتند.

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “خلوت”

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “خلوت”