چگونه عاقل بمانیم

22 هزار تومان

2 در انبار

شناسه محصول: hanooz002 دسته: , , برچسب: ,

توضیحات

  • چگونه عاقل بمانیم
  • The school of life
  • فیلیپا پری
  • ترجمه: تینا حمیدی
  • نشر هنوز

اهمیت سلامت جسمانی برای همه روشن است، اما آیا تلاش برای دستیابی به تعادل روانی هم به همین اندازه اهمیت دارد؟ زندگی مدرن استرس فراوانی به ما وارد می‌کند؛ حفظ آرامش، رضایت و استقبال از تجربیات جدید کار بسیار دشواری است. در کتاب چگونه عاقل بمانیم فیلپا پری _ روانپزشک_ به ما چگونگی کارکرد ذهن را نشان می‌دهد و با تمریناتی به ما می‌آموزد که چطور انعطاف‌پذیری‌مان را افزایش دهیم، روشن‌بینی را در خود تقویت کنیم و رضایت بیشتری داشته باشیم. این کتاب هم توضیحی است درباره‌ی ذهن انسان و هم راهنمایی است برای مواجهه با بسیاری از مشکلاتی که زندگی پیش پای ما می‌گذارد.

این کتاب در 157 صفحه به چاپ رسیده است.

در بخشی از این کتاب می‌خوانیم:

بعضی‌ها فکر می‌کنند که من از نوعی خودمحوری دفاع می‌کنم، نه از خودنگری. البته که خودنگری، داشتن وسواس نسبت به خود نیست. برعکس، ابزاری است که به ما امکان می‌دهد کم‌تر خودخواه باشیم، زیرا به ما می‌آموزد افکار و احساسات وسواسی بر ما غلبه نکنند. با خودنگری درون‌مان شفاف‌تر می‌شود، پذیرش زندگی عاطفی دیگران برای‌مان راحت‌تر می‌شود. این درک و پذیرش جدید، زندگی و روابط ما را بسیار بهبود می‌بخشد.

خودنگری تمرینی قدیمی است و نام‌های متفاوتی بر آن نهاده‌اند. بودا، سقراط، جرج گورجیف و زیگموند فروید همه مدافع خودنگری بوده‌اند. وقتی مهارت بیش‌تری در خودنگری به دست می‌آوریم، احتمال آن کم‌تر می‌شود که با بروز احساسات پنهان خودمان را گمراه کنیم یا الگوهای خودتخریبی را تکرار کنیم و در نتیجه دلسوزی بیش‌تری نسبت به خود و دیگران خواهیم داشت.

توانایی مشاهده کردن و گوش دادن به حس‌های بدن و احساسات برای سلامت عقلانی ضروری است. باید بتوانیم از احساسات خود استفاده کنیم، نه این که احساسات از ما استفاده کنند. اگر به جای مشاهده‌ی احساسات‌مان، به خود آن احساسات تبدیل شویم، آشفته می‌شویم. از طرف دیگر اگر تمام احساسات خود را سرکوب کنیم، انعطاف‌پذیری‌مان را از دست می‌دهیم.

 

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “چگونه عاقل بمانیم”

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “چگونه عاقل بمانیم”