مجله‌ی وزن دنیا، شماره‌ی 5

40 هزار تومان

در انبار موجود نمی باشد

شناسه محصول: vazn.5 دسته: , برچسب: ,

توضیحات

خطاب به خطاب

شماره‌ پنجم مجله‌ «وزن دنیا»؛ رسانه‌ شعر ایران، با تیتر یک «خطاب به خطاب» بازخوانی تحلیلی آرای رضا براهنی در مؤخره‌ی «چرا من دیگر شاعر نیمایی نیستم» و همچنین پرونده‌ای درباره‌ی یوسف اعتصامی و مجله‌ی بهار نخستین نشریه‌ی ادبی ایران منتشر شد.

در این شماره‌ وزن دنیا می‌توانیم از شاعران استان‌های تهران، اردبیل، اصفهان، چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی، کردستان، کرمان، مازندران، مرکزی، هرمزگان و همدان شعر بخوانیم. علاوه بر شعر این استان‌ها، دو بخش «آن‌سوی مرزها» و «هم‌زبانان» بازتاب‌دهنده‌ی شعرِ شاعران ایرانی خارج از کشور و بخش دوم، منعکس‌کننده شعرهای شاعران کشورهای فارسی‌زبانی همچون افغانستان و تاجیکستان است.

در بخش «تعریف و تبصره» این شماره وزن دنیا، پرونده‌‌ی مفصلی می‌خوانید درباره‌ی بازخوانی تحلیلی آرای رضا براهنی در مؤخره‌ی «چرا من دیگر شاعر نیمایی نیستم» .
از نویسندگان این پرونده می‌توان به
علی مسعودی نیا، عنایت سمیعی، محمد آزرم، علی ثباتی، علیرضا بهنام، شاهین شیرزادی، شهریار خسروی، فرشاد سنبل‌دل،آیدین آریا و فریاد ناصری اشاره کرد.
در این بخش گفت‌و گویی با عنایت سمیعی، درباره‌ی رضا براهنی شعرها و ایده‌هایش در «خطاب به پروانه‌ها» می‌خوانید.
و همچنین وزن دنیا در میزگردی با حضور بهزاد زرین‌پور، هوشیار انصاری‌فر و شهریار وقفی‌پور به بازخوانی مؤخره‌ی «چرا من دیگر شاعر نیمایی نیستم» پرداخته است.

همچنین «کارنامه» که این شماره به کارگاه ترانه‌ی مهدی ایوبی اختصاص دارد و «کارگاه شعر وزن دنیا» دو بخش دیگر مجله‌اند.

بخش «چاپ سنگی» بخش تازه‌ای‌ست که از این شماره به مجله اضافه شده و وزن دنیا قصد دارد در این بخش به مرور مجلات ادبی گذشته‌ی ایران بپردازد، که در نخستین قدم خود یوسف اعتصامی و مجله‌ی بهار نخستین نشریه‌ی ادبی ایران را انتخاب و مرور کرده است.

شماره‌ی پنجم «وزن دنیا»، در ٢٥٦صفحه و به قیمت ۴۰هزار تومان از امروز در کتاب‌فروشی‌ها و کیوسک‌های مطبوعاتی معتبر در دسترس علاقه‌مندان و مخاطبان شعر است و علاقه‌مندان می‌توانند برای آگاهی از مراکز خرید این مجله به آدرس اینستاگرام و تلگرام این مجله با عنوان @vaznedonya مراجعه و یا از سایت این مجله www.vaznedonya.ir کسب آگاهی کنند.

مدیرمسئول و صاحب‌امتیاز «وزن دنیا» پوریا سوری و سردبیر آن علی مسعودی‌نیا است.

#شعربخوانیم
#وزن_دنیا

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “مجله‌ی وزن دنیا، شماره‌ی 5”

نقد و بررسی‌ها

هیچ دیدگاهی برای این محصول نوشته نشده است.

اولین کسی باشید که دیدگاهی می نویسد “مجله‌ی وزن دنیا، شماره‌ی 5”